Po ostatniej porażce z zespołem z Opolszczyzny, tym razem ekipa z Cygańskiego Lasu skutecznie rozprawiła się z rywalem z Głubczyc. Dwie bramki zdobył Bartosz Woźniak.

Już do przerwy drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Gumolę prowadzili różnicą dwóch bramek. Już w 9. minucie akcję przeprowadziła dwójka bodaj najbadziej doświadczonych graczy biało-zielonych. W rzutu rożnego dośrodkowywał Krystian Papatanasiu, a głową skutecznie uderzał Bartosz Woźniak. W 36. minucie ponownie w roli głównej wystąpił filigranowy "Papa", a pewnym egzekutorem dośrodkowania okazał się Dariusz Rucki i Rekord na przerwą udał się z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron to wciąż gospodarze dyktowali warunki gry na murawie. Osiem minut po wznowieniu gry świetnie obsłuzony podaniem przez Andrzeja Maślorza został Woźniak, który zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W samej końcówce gości stać było na honorowe trafienie. Po faulu Ruckiego w polu karnym Krzysztof Michałowski skapitulował dopiero po uderzeniu z rzutu rożnego.

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Głubczyce 3:1 (2:0)
Bramki: Woźniak (9', 53'), Rucki (36')

Rekord: Michałowski - Gaudyn, Profic, Rucki, Waliczek - Maślorz, Papatanasiu (60. Bryk), Szymański, Ogrocki (53. Sikora) - Woźniak (86. Jakowenko) Koczur (70. Biel).

bak