Od wysokiej wygranej rozpoczęli zmagania w lidze koszykarze DAAS Basket Hills. W hali przy ul. Bratków odprawiona z kwitkiem została ekipa z Katowic.

Gospodarze okazali się wyjątkowo niegościnni dla zespołu KKS Mickiewicz, który już po pierwszej kwarcie przegrywał różnicą dziesięciu punktów. Sytuacja nie uległa zmianie w dwóch kolejnych odsłonach rywalizacji. Zdecydowanie lepsi pod koszem byli bielszczanie, którzy z każdą minutą ligowego pojedynku systematycznie powiększali przewagę nad rywalami. Dopiero w ostatniej kwarcie, gdy zwycięstwo było już przesądzone, miejscowi pozwolili na trochę więcej katowiczanom, którzy wygrali tę część spotkania 29:22.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie bielskich koszykarzy był tego dnia Grzegorz Błotko (17 punktów), którego dzielnie w walce o pierwsze ligowe zwycięstwo wspierał Robert Kozaczka (16 punktów). Za tydzień DAAS Basket Hills czeka wyjazdowe spotkania z drużyną Pogoń Ruda Śląska. Nasz portal jest głównym patronem medilanym zespołu koszykarskiego DAAS Basket Hills Bielsko-Biała.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - KKS Mickiewicz Katowice II 96:73 (27:17; 23:17; 24:10; 22:29)

DAAS: Grzegorz Błotko - 17 punktów, Robert Kozaczka - 16, Dariusz Reinhard - 12, Piotr Męcnarowski - 12, Paweł Sablik - 10, Mateusz Adamus - 8, Maciej Goryl - 8, Łukasz Mądry - 8, Przemysław Bortlik - 3 oraz Wojciech Żak - 2.