W dniach 22-24 luty w Bańskiej Bystrzycy odbył się Puchar Europy w kickboxingu Slovak Open 2013 w reprezentacji kraju nie zabrakło naszych zawodników klubu Beskid-Dragon.

Na Słowacji ze znakomitej zaprezentowły się przede wszystkim dziewczęta. Puchar Europy zdobyły Kornelia Kieloch w kat. full-contact oraz Sandra Paszek w kat. light-contact. Warto zwrócić uwagę, że ostatnia wszystkie pojedynku wygrywała przed czasem. Na drugim miejscu uplasowały się: 10-letnia Emila Zajdel, dla której był to debiut na imprezie tej rangi oraz Natalia Lemańska, która w finale musiała uznać wyższość ub. mistrzyni świata.

Po brązowe medal sięgnęła Sylwia Szymala w kat. semi-contact i light-contact, która walczyła mimo poważnej kontuzji nadgarstka i decyzją lekarza wycofana została dopiero w półfinale zawodów. Wcześniej zwyciężyła we wszystkich pojedynkach przed czasem. Również na najniższym stopniu podium uplasowała się Julia Setla, która przegrała z kontuzją kolana i już teraz zapowiada rewanż na Mistrzostwach Europy we wrześniu.

Piąte lokaty na słowackich zawodach zajmowali chłopcy: Jakub Kowalski i Martin Konecki.