Transfer Bydgoszcz po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył w rozgrywkach Plus Ligi. Bydgoszczanie w czterech setach rozprawili się z walecznym BBTS-em.

Bielszczanie potrafili przeciwstawić się sile gospodarzy tylko w drugim i trzecim secie. Po walce na przełamanie, górą w drugiej odsłonie rywalizacji byli bydgoszczanie, którzy zwyciężyli tego seta do 25. W kolejnej partii to podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego sięgnęli po zwycięstwo, choć do stanu 21:21 trwała zażarta walka o każdy metr boiska. Ostatecznie dzięki dobrej grze w ataku to BBTS mógł cieszyć się z wygranej seta. Zawodnicy Transferu do gry powrócili jednak w kolejnej odsłonie rywalizacji, zwyciężając ostatnią partię w spotkaniu i cały mecz 3:1.

Maciej Fijałek (kapitan, BBTS Bielsko-Biała): - Wielka szkoda, że nie udało nam się wygrać tego spotkania. Myślę, że drugiego seta przegraliśmy zdecydowanie na własne życzenie. Prowadziliśmy przecież od samego początku, a w końcówce popełniliśmy proste błędy. Wynik jest taki jaki jest, niestety. Gratuluję drużynie z Bydgoszczy.

Transfer Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 27:25, 23:25, 25:20)

BBTS: Fijałek, Vlk, Błoński, Kalembka, Gonzalez, Buniak, Swaczyna (libero) oraz Kwasowski, Stojković, Bućko.