Goryczy porażki zaznali koszykarze bielskiego DAAS Basket Hills, którzy w weekend rywalizowali w Bytomiu z drużyną przewodzącą stawce drugoligowych zespołów.

Po zaciętym pojedynku, górą w szlagierowym starciu ósmej kolejki, byli gospodarze. To zwycięstwo przyszło jednak bytomskiej drużynie z największym trudem. Przez trzy kwarty żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi punktowej więc wynik pozostawał sprawą otwartą. Drużyna z Bielska-Białej pokazała bardzo dobrą grę w obronie oraz wysoką skuteczność w ataku. Polonia Bytom przez cały mecz szukał właściwej recepty na pokonanie trzeciej drużyny ligowej tabeli.

Decydująca okazała się czwarta kwarta wygrana przez KK Polonia Bytom 23:11. W drużynie Basket Hills najskuteczniejszym zawodnikiem po raz kolejny w tym sezonie okazał się Robert Kozaczka, autor 20 punktów.

KKS Polonia Bytom - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 75:61 (17:14, 21:20, 14:16, 23:11)
DAAS: Kozaczka Robert - 20 pkt, Szybowicz Grzegorz - 14 pkt, Błotko Grzegorz - 10 pkt, Sablik Paweł - 10 pkt oraz Mądry Łukasz - 7 pkt.