Pierwszej porażki na własnym parkiecie zaznali w weekend koszykarze DAAS Basket Hills. Pogromcami bielszczan okazał się zespół wicelidera rozgrywek z Katowic.

Spotkanie z wiceliderem tabeli koszykarze z Bielska-Białej rozpoczęli od prowadzenie 8:0. Po kilku minutach do głosu na parkiecie zaczęli dochodzić goście, którzy narzucili swój rytm gry. Bardzo agresywna obrona przeciwnika i słaba skuteczność gospodarzy spowodowała, że na przerwę DAAS Basket Hills do szatni schodził z 19 punktową stratą. Po przerwie gospodarze pokazali charakter i determinację, skrupulatnie odrabiali straty i doprowadzając do remisu na trzy minuty przed końcową syreną.

Ostatecznie w ostatnich sekundach tego zaciętego pojedynku więcej siły zachowali goście z Katowic, którzy po pełnej dramatyzmu i emocji drugiej połowie zdobyli po raz pierwszy w tym sezonie halę Victoria.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - KŚ AZS Katowice 69:73 (18:23; 12:26; 21:11; 18:13)
DAAS: Kozaczka Robert - 26pkt, Błotko Grzegorz - 14pkt, Szybowicz Grzegorz - 10pkt, Mądry Łukasz - 7pkt, Karnia Piotr - 5pkt, Męcnarowski Piotr - 4pkt, Bortlik Przemysław - 2pkt oraz Garus Paweł - 1pkt.