W przeciwieństwie do kolegów z drużyny trzecioligowej, futsalowcy przerwę świąteczno-noworoczną mają zdecydowanie krótszą. Na parkiet zawodnicy powrócili już 2 stycznia.

Nic w tym dziwnego, w końcu sezon halowy w pełni, bo przerwa między rundami potrwa tylko miesiąc. Dla tych "rekordzistów", którzy udadzą się na zgrupowanie reprezentacji Polski i Turniej Czterech Państw w Zielonej Górze odpoczynek będzie jeszcze krótszy. Chcąc jak nawięcej popracować w pełnym składzie Adam Kryger zebrał swoich podopiecznych na mini-zgrupowaniu.  Drużyna w ostatni weekend starego roku przebywała na obiekcie CS-S Rekord, trenując dwukrotnie każdego dnia.

Oprócz typowych zajęć taktyczno-technicznych, zawodników wziął "w obroty" trener przygotowania fizycznego Artur Kaczkowski. Za wyjątkiem Michała Marka, który wrócił z Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 z kontuzją, wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera.  

Oprócz Marka, którego przerwa w treningach potrwa około dwóch tygodni, zabraknie jeszcze Jana Janovskiego, który wyjedzie wypełniać obowiązki wobec reprezentacji Czech. Na około tydzień przed inaugurującym drugą rundę, szlagierowo zapowiadającym się spotkaniem z Gattą Zduńska Wola, planowane jest rozegranie meczu sparingowego, aczkolwiek potencjalny rywal nie jest jeszcze znany.

red