Magda Zajda wśród kobiet oraz Mikołaj Wrzoł wśród mężczyzn zwyciężyli w miniony weekend w rozgrywanych w Chorzowie mistrzostwach Śląska Kadetek i Kadetów do lat 16.

Po drodze to tytułu Magda wygrała trzy mecze w swojej grupie eliminacyjnej. Pokonała kolejno: - Magdę Hędrzak 6:0, 6:1 (Górnik Bytom) , faworytkę turnieju Beatę Światłoń 6:1, 6:1 (UKS Beskidy Ustroń) i Zofię Woźny 6:0, 6:2 (CHTT Chorzów) W grupie finałowej bielska mistrzyni ograła Paulinę Kostkę 6:2, 6:1 oraz pierwszy raz w swojej karierze faworyzowaną Zuzannę Wilk 6:4; 6:4 (Serwi Area Piekary Śląskie).

Z kolei niespełna 15-letni Mikołaj po drodze do zwyciężył trzy spotkania w swojej grupie eliminacyjnej. Pokonał kolejno: - Olgierda Bańkowkiego  6:2, 6:0 (Serwis Area Piekary Śląskie) , Macieja Wawrzynka 6:1, 6:0 (Górnik Bytom) i Michała Kamińskiego 6:0, 6:1 (CHTT Chorzów). W grupie finałowej bielski mistrz ograł turniejową dwójkę Jana Zasadę 6:2, 6:4 (Serwis Area Piekary Śląskie) oraz Michała Czecha 6:1; 6:0 (Serwis Area Piekary Śląskie).

Również w turnieju deblowej zawodnicy BKT "Advantage" nie mieli sobie równych. Mikołaj Wrzoł wraz ze swoim partnerem klubowym Szymkiem Bandurą ograli w półfinale parę Wawrzynek/Grodecki 6:2, 6:2, a w finale nie dali szans duetowi Zasada/Czech których pokonali 6:3, 6:4.