Wygraną trzecioligowca zakończył się sparing pomiędzy drużynami BKS Stal, a Drzewiarzem Jasienica. Była to pierwsza porażka czwartoligowca w okresie przygotowawczym.

Derbowe starcie lepiej rozpoczęli gracze BKS-u, którzy już w 11. minucie za sprawą bramki Maksymiliana Wojtasika objęli prowadzenie. Goście do wyrównania doprowadzili dopiero tuż przed przerwą. Na pięć minut przed końcem premierowej odsłony rywalizacji, bramkę z rzutu karnego zdobył Artur Łaciok. Druga połowa pojedynku to popis w wykonaniu podopiecznych Jana Furlepy. Bramkę na 2:1, mierzonym strzałem z rzutu wolnego obok lewego słupka bramki Krzysztofa Żerdki zdobył Macin Czaicki. W 66. minucie trzecie trafienie dołożył Adrian Olszowski, a wynik rywalizacji ustalił Damian Nowak.

Po stronie beniaminka czwartoligowych zmagań obserwowlaiśmy dużą rotację w składzie i kolejne próby wprowadzania do składu zawodników drużyny juniorskiej. O ile w pierwszej połowie zespół trenera Macina Biskupa potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką Stali, o tyle w drugich 45 minutach goście z Jasienicy mieli spory problem by przedostać się pod bramkę Pawła Góry.

BKS Stal Bielsko-Biała - Drzewiarz Jasienica 4:1 (1:1)
Bramki: Wojtasik (11'), Czaicki (51'), Olszowski (66'), Nowak (68') - Łaciok (40' z karnego)

BKS: Góra - Lech, Testowany, Mikoda, Rucki - Góralczyk, Brychlik, Czak, Wojtasik - Caputa, Nowak oraz Sieńkowski, Boczek, Antczak, Zdolski, Czaicki, Wójcik,, Olszowski, Kocur.

Drzewiarz: Zieliński - Wojciechowski, Gumola, Duś, Mrozek - Foltyn, Greń, Lapczyk, Radomski - Basiura, Łaciok oraz Żerdka, Romanowicz, Stawicki, Bonk, Rucki, Adamus, Skrzypek, Jasiński.