W wiele zaskakujących zwrotów akcji obfitował mecz koszykarski pomiędzy DAAS Basket Hills, a Pogoń Ruda Śląska. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się bielszczanie.

Od samego początku spotkania wiadomo było, że mecz nie zakończy się dużą przewagą żadnej z drużyn. Prowadzenie zmieniało się co chwilę i żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi punktowej. Ostatecznie po dwóch kwartach o jedno "oczko" lepsi byli goście ze Śląska, którzy pierwszą część gry przegrali różnicą czterech punktów.

Po zmianie stron emocje w hali przy ul. Bratków sięgnęły zenitu. Pięć sekund przed końcową syreną gospodarze przegrywali różnicą dwóch punktów. Tymczasem na 0,9 sekundy przed końcem Robert Kozaczka dobitką własnego rzutu doprowadza do dogrywki w której bohaterami miejscowych kibiców stają się Grzegorz Błotko oraz Grzegorz Szybowicz. Zawodnicy DAAS Basket Hills trafiają trzykrotnie za trzy punkty i zwycięstwo bielszczan staje się faktem.

Nasz portal jest patronem medialnym bielskiej drużyny.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - KS Pogoń Ruda Śląska 87:84 (19:15; 17:22; 20:20; 18:17; d. 13:10)

DAAS: Kozaczka Robert - 28 pkt, Błotko Grzegorz - 21 pkt, Szybowicz Grzegorz - 17 pkt, Mądry Łukasz - 7 pkt, Sablik Paweł - 6 pkt, Męcnarowski Piotr - 6 pkt oraz Karnia Piotr - 2 pkt.