W dniach 3-9 luty w Krakowie odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie ziemnym. Bielszczanka Maja Chwalińska w grze deblowej sięgnęła po wicemistrzostwo kraju.

W zawodach wystąpiły trzy zawodniczki z bielskiego klubu BKT "Advantage". Natalia Guszpit odpadła w drugiej rundzie eliminacji, a w turnieju głównym zagrały: Maja Chwalińska i Zosia Podbioł. W I rundzie Maja pokonała Julię Wędrochę (ChTT Chorzów) 6/0, 6/0, z kolei Zosia uległa faworytce turnieju Wiktorii Rutkowskiej z Poznania 1:6, 0:6.

W II rundzie Maja uległa rozstawionej z "3" aktualnej mistrzyni Polski Kadetek Wiktorii Rutkowskiej 3:6, 4:6, lecz kontynuowała udział w zawodach w grze deblowej. W parze z Igą Świątek z Warszawy (Maja z Igą to wicemistrzynie Europy skrzatek) dotarła do finału. W I rundzie ograły rozstawioną z "1" parę Oczachowska/Zakordoniec 6:4, 6:4, w ćwierćfinale pokonały parę Zając/Makal 6:1, 6:2, a w półfinale duet Bednarczyk/Jaśkiewicz 6:1, 6:3.

Maja i Iga zostały zatrzymane dopiero w finale, przez faworytki turnieju parę Hertel/Rutkowska 4:6, 5:7. Należy zaznaczyć, że wszystkie bielskie tenisistki które grały w mistzostwach są rok młodsze niż większość przeciwniczek, tak więc już za roku będą należały do faworytek