Na przełomie czerwca i lipca dwa futsalowe zespoły Rekordu, złożone z graczy do lat 14-stu i U-16, wezmą udział w międzynarodowym turnieju we włoskim Caorle k. Wenecji.

Wyjazd bielszczan nad Adriatyk jest wyjątkowo atrakcyjny nie tyle ze względów turystycznych, co sportowych. Zawody w 30-tysięcznym Caorle według oczekiwań organizatorów zgromadzą ok. pięć tysięcy uczestników, wliczając sportowców, szkoleniowców, działaczy i rodziców zawodników. Sam turniej śmiało można określić mianem "futsalowego festiwalu? jeśli wziąć pod uwagę rywalizację w kategoriach wiekowych, od pięciolatków po zawodników do lat 18-stu oraz międzynarodową stawkę uczestników - pisze strona klubowa Rekordu.

Swój start awizują m.in. zespoły z Lizbony, Manchesteru, Barcelony, Walencji, Murcji i Paryża. Rodzimy, włoski futsal mają reprezentować drużyny m.in. z Neapolu, Mediolanu, Rzymu, Turynu i osławionego, futsalowego potentata z Italii - Luparense. Inicjatorem wyjazdu ?rekordzistów? jest selekcjoner reprezentacji Polski w futsalu oraz szkoleniowiec młodzieży w bielskim klubie Andrea Bucciol.

Co oczywiste Bucciol będzie szefem blisko trzydziestoosobowej ekipy z Bielska-Białej, natomiast skład personalny obu zespołów zostanie ustalony już wkrótce. Wiadomo już, że rozgrywki eliminacyjne rozegrane zostaną w dniach 30.06-2.07. Kolejne dwa dni przeznaczone są na spotkania fazy play-off oraz mecze finałowe.

red