Z powracającym do zdrowia Adamem Swaczyną przystąpił BBTS do starcia z zespołem AZS UM Poznań. Dzięki wygranej bielszczanie play-off rozpoczną z drugiej lokaty.

Pojedynek praktycznie od samego początku układał się po myśli podopiecznych Janusza Bułkowskiego. Bielszczanie robili sporo problemów rywalom na zagrywce, a ponadto mieli wysoki procent kończących ataków i potrafili zapunktować blokiem. W efekcie pierwsza partia padła łupem BBTS, którzy wygrali ją do 18. Tylko nieco odmienny przebiegł miał set numer dwa. Najlepszy zespół na półmetku rywalizacji w fazie zasadniczej oddał jedynie dwa punkty więcej gościom z Poznania i już był pewny zajęcia drugiej lokaty na koniec sezonu zasadniczego. Tymczasem jak się później okazało decydująca partia spotkania, padła łupem miejscowych, którzy wygrali ją do 22 i całe spotkanie gładko w trzech setach.

Dzięki temu zwycięstwu BBTS fazę zasadniczą sezonu kończy na drugiej lokacie i pierwsze spotkanie w fazie lay-off rozegra na własnym parkiecie z drużyną z miejsca siódmego - Ślepsk Suwałki.

BBTS Bielsko-Biała - AZS UM Poznań 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)
BBTS: Lewiński, Macionczyk, Błoński, Wołosz, Kalembka, Gaca, Swaczyna (libero) oraz Kwasowski, Modzelewski, Czauderna.

bak