W dniu 16 marca w Luboniu k. Poznania odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek w judo. W zawodach udział wzięli reprezentanci klubu Janosik, którzy do Bielska-Białej wrócili z medalami.

To pierwsza impreza organizowana z ramienia Polskiego Związku Judo w tej kategorii wagowej.  W zawodach brało udział 89 zawodniczek i 166 zawodników z ponad 50 klubów. Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe Janosik z Bielska-Białej reprezentowane było przez trzech zawodników. Zdobyli oni dwa złote medale oraz zajęli siódme miejsce.

Dawid Pękala w kategorii 55 kg (wygrywając cztery pojedynki) oraz Szymon Pękala w kategorii 73 kg (wygrywając sześć pojedynków) nie dali żadnych szans, zdominowali swoich rywali i wywalczyli złote medale. Na siódmej pozycji uplasował się Wojciech Pękala, który startował w kategori do 81 kg (wygrał trzy walki, dwie przegrał). Mimo skromnej reprezentacji w klasyfikacji medalowej mężczyzn  bielski Janosik zajął pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji punktowej mężczyzn drugie. Pełne wyniki zawodów tutaj.