To już oficjalna wiadomość. Piotr Gruszka w przyszłym sezonie będzie trenerem siatkarzy BBTS. Bielski zespół przedstawił skład drużyny w sezonie 2014/2015. Nie ma niespodzianek.

- To dzięki inspiracji oraz wymieranym działaniom miasta, jesteśmy po raz drugi przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiej ekstraklasy - rozpoczął konferencję sternik BBTS.

Na początku prezes Pluszyński oficjalnie poinformował, że klub w najbliższym sezonie prowadził będzie duet trenerski Piotr Gruszka-Mateusz Mielnik.

W dalszej części konferencji drugi szkoleniowiec bielszczan zaprezentował skład drużyny. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na pozycję przyjmującego przesunięty został Kamil Kwasowski. Kolejny rok w BBTS-ie spędzi Bartosz Bućko, który ma być zmiennikiem Jose Luisa Gonzaleza. Ostatnim nabytkiem drużyny jest ukraiński przyjmujący Siergiej Kapelus.

Następnie głos zabrał prezydent miasta Jacek Krywult. - Zapłaciliśmy frycowe w pierwszym sezonie i teraz wszyscy liczymy na dobry, lepszy sezon w wykonaniu siatkarzy. Pragnę zauważyć, że żadne miasto w Polsce - nawet Warszawa - nie ma na pięciu drużyn w rozgrywkach ekstraklasy. Liczymy na większe zaangażowanie sponsorów - dodał gospodarz Bielska-Białej.

Skład BBTS w sezonie 2014/2015: Bartosz Bućko, Jose Luis Gonzalez, Kamil Kwasowski, Bartosz Buniak, Przemysław Czauderna, Michał Błoński oraz nowe nabytki: Grzegorz Pilarz, Wojciech Ferens, Siergiej Kapelus, Łukasz Polański, Wojciech Sobala, Michał Dębiec oraz Bartłomiej Neroj. Do kadry włączani mają być wyróżniający się zawodnicy rozgrywek Młodej Ligi.

Plan przygotowań BBTS do sezonu 2014/2015:
Zespół do zajęć powróci w poniedziałek 4 sierpnia.
27 sierpnia - sparing z Kęczaninem Kęty (w Kętach)
28 sierpnia - sparing z Effectorem Kielce (w Kętach)
3-4 września - turniej w czeskiej Ostrawie

Ponadto zespół weźmie udział w warszawskim Turnieju im. Zdzisława Ambroziaka oraz w bielskim Beskidy Cup.

bak