Nawet osiem miesięcy przerwy czekać będzie Douglasa. Brazylijski rozgrywający mistrzów Polski zerwał więzadła w lewym kolanie. To fatalna informacja dla Rekordu.

Przedwczesny koniec spotkania z Gwiazdą Zduńska Wola nie zapowiadał, aż tak groźnie brzmiącej diagnozy. Douglas zanim trafił do Bielska-Białej przez kilka lat grał w krakowskiej Wisły. Tam jesienią ub. roku rozwiązano z nim kontrakt, a tłem decyzji była rzekomo słaba forma Brazylijczyka po kontuzji zerwania wiązadeł prawego kolana. Teraz zawodnik nabwił się podobnego urazu w lewym kolanie.

W ostatnich dniach piłkarz przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadeł w kolanie w klinice cenionego ortopedy dr Krzysztofa Ficka. Wiadomo już, że do gry powróci najwcześniej za siedem, może osiem miesięcy - informuje strona klubowa mistrzów Polski.

- Lekarze potwierdzili, że u Douglasa doszło do zerwania więzadeł. Stwierdzili, że przy dość specyficznej budowie-konstrukcji jego kolana, nawet najmniejszy uraz mógł spowodować tak ciężką kontuzję - mówi fizjoterapeuta Artur Kaczkowski.

db