W sobotę 23 marca w hali sportowej w Bydgoszczy odbyły się XXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF. Doskonale wypadli zawodnicy bielskiego Atemi: Dawid Gaweł, Mateusz Tomiczek i Maciej Wilczek, którzy zostali mistrzami Polski seniorów w konkurencji kata drużynowe seniorów.

Indywidualnie srebrny medal wywalczył Maciej Wilczek, który w finale przegrał stosunkiem głosów 2:3 z doświadczonym zawodnikiem z klubu Bodaikan Szczecin Marcinem Antolem. Wynik osiągnięty przez bielskich zawodników daje możliwość startu w 48. Mistrzostwach Europy Karate WKF, które odbędą się w dniach 9-12 maja w stolicy Węgier - Budapeszcie.

Mistrzostwa odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Karate, a organizatorem zawodów był miejscowy klub Bushi-do Bydgoszcz. W zawodach wzięło udział około 180 zawodników z 36 klubów zrzeszonych w PZK. W klasyfikacji medalowej z dorobkiem medalu złotego i srebrnego, Klub Sportów Azjatyckich Atemi uplasował się na 7. pozycji. P

W drugi dzień w Bydgoszczy odbył się coroczny Central Europe Open w Karate WKF, w którym wystartowało ponad 360 zawodników. Dwunastoosobowa ekipa bielskich karateków z Atemi do sobotnich sukcesów seniorskich dołożyła w niedzielę czternaście medali: 7 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe, a Eliza Gaweł została uhonorowana okazałym pucharem za wywalczenie tytułu najlepszego zawodnika niedzielnych zawodów wśród dziewcząt.  Zawodniczka zdobyła trzy złote medale w konkurencji kata i kumite indywidualne młodziczek 12-13 lat oraz w konkurencji drużynowej kata z Weroniką Abratańską i Aleksandrą Skolarz. Złote medale niedzielnego turnieju zdobyli również: Maciej Gawor w konkurencji kata indywidualne chłopców 10 lat, Patrycja Fąferko w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 10 lat, Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat oraz drużyna młodziczek 12-13 lat w składzie: Weronika Abratańska, Patrycja Fąferko i Anna Kowalska.

Srebrne medale zdobyli: Aleksandra Skolarz w konkurencji kata indywidualne kadetek 14-15 lat, Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne juniorów 16-17 lat oraz drużyna kata młodzików 12-13 lat w składzie: Daniel Dziergas, Mikołaj Dobrzyński i Maciej Gawor.

Brązowe medale niedzielnych zawodów przypadły dla: Weroniki Abratńskiej w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat, Daniela Dziergasa w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat, Elizy Gaweł w konkurencji kata indywidualne kadetek 14-15 lat oraz Dawida Gawła w konkurencji kata indywidualna juniorów 16-17 lat.