Maja Chwalińska, największa nadzieja bielskiego tenisa, została wyróżniona przez PZT. Niespełna 12-letnia tenisistka weźmie udział w zajęciach z trenerem Rafaela Nadala podczas turnieju WTA w Katowiach.

Chwalińską wyróżnił Polski Związek Tenisowy oraz firma Babolat, która zaprosiła bielszczankę do udziału i demonstracji praktycznych ćwiczeń podczas XIX Konferencji Trenerów Tenisa, która odbędzie się w Katowickim Spodku podczas zawodowego turnieju WTA kobiet - BNP Paribas Katowice Open. Jednym z wykładowców podczas zajęć będzie Toni Nadal - wujek i trener Rafaela Nadala  byłego lidera rankingu ATP World Tour, zwycięzcy jedenastu turniejów wielkoszlemowych.

Bielszczankę będzie można zobaczyć w katowickim Spodku podczas eliminacji, które odbędą się w dniach 6-7 kwietnia oraz podczas pierwszego dnia turnieju głównego 8 kwietnia. Właśnie wtedy odbywać będzie się równocześnie konferencja trenerów tenisa. Chwalińska tego dnia podziwiać będzie mogła m.in. mecz pokazowy najlepszych polskich singlistów: Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota oraz najlepszych polskich deblistów Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Dzień później, we wtorek 9 kwietnia mecz pokazowy rozegra Agnieszka Radwańska.

Niespełna 12-letnia zawodniczka jest tenisistką klubu BKT "Advantage" Bielsko-Biała, który mimo że istnieje dopiero od trzech lat, już zdobył kilka medali mistrzostw Polski. Zawodniczka w styczniu wraz z Zofią Podbioł oraz Aleksandrą Nadajewską zdobyły pierwszy w historii Bielska-Białej złoty medal drużynowych mistrzostw Polski w kat. skrzatek. Wcześniej Chwalińska zwyciężała m.in. w międzynarodowym turnieju w Czechach, a w Turcji ukończyła reprezentacyjne zmagania w ramach eliminacji do drużynowych mistrzostw Europy U12 na trzeciej lokacie.

red