Pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami Wojciech Gumola, który w tym czasie analizuje wyniki badań motorycznych swoich podopiecznych. - Ewenementem jest Mietek Sikora - dodaje.

W ostatnich dniach piłkarze z Cygańskiego Lasu przechodzili szereg badań wydolnościowych. Nad ich analizą długo godziny spędził szkoleniowiec biało-zielonych. Wnioski? - Mamy charakterną i ambitną drużynę, która nie obijała się w okresie świąt - mówi z dumą Wojciech Gumola. Nasz rozmówca nie chętnie wymienia nazwiska zawodników, którzy znacząco wyróżniają się na tle reszty.

- Ewenementem jest 33-letni Mieczysław Sikora. Mam dostęp do jego starych wyników, teraz bije swoje "życiówki". Jest gotowy do sezonu pod względem szybkościowym i wytrzymałościowym. Dobrze wygląda też Andrzej Maślorz czy Mateusz Waliczek.

Jak na tle drużyny wypada nowy nabytek bielszczan? - Piłkarsko jest mocny, ale fizycznie wiele pracy przed nim. Ale wie nad czym musi popracować - przyznaje Gumola o dyspozycji 30-letniego pomocnika Łukasza Szędzielarza.

bak