W rozegranych w dniach 23-24 marca w Mikołowie Ogólnopolskich Zawodach "Pierwszy Sportowy Krok?, dla zawodników do 13 lat, wystartowało 320 akrobatów z 20 klubów z całej Polski.

Wśród nich byli także podopieczni Anetty Nosowicz i Janusza Kruka. Zawodnicy KS Start Bielsko-Biała w bardzo silnej stawce konkurentów wywalczyli cztery medale. Najlepsi okazali się: Grzegorz Laszczak, Bartłomiej Hałat, Tomasz Gałka i Miłosz Szmytkowski w rywalizacji czwórek chłopców. Ci sami zawodnicy wystartowali także w konkurencji dwójek chłopców, w której Laszczak z Gałką uplasowali się na drugim miejscu, a Hałat i Szmytkowski na trzecim.

Najliczniej obsadzona była konkurencja dwójek dziewcząt, w której wystartowały Wiktoria Pazik i Justyna Pytko. Bielszczanki zaprezentowały najtrudniejsze elementy układów całych zawodów, ale minimalny błąd kosztował je stratę punktów. Musiały się więc zadowolić drugim miejscem.

- Ciężka i systematyczna praca na treningach daje efekty - mówi Anetta Nosowicz. - Naprawdę niewiele brakuje już do perfekcyjnego opanowania układu, a wtedy dziewczyny będą mogły sięgać po najwyższe miejsca w Polsce. Wierzę, że już niedługo taki moment nastąpi.

Źr: um.bielsko.pl

red