Wygraną zakończyło się spotkanie z udziałem BBTS-u w Gdańsku. Trzecia partia w wykonaniu siatkarzy Piotra Gruszki stanowiła prawdziwy pokaz siły w wykonaniu bielszczan.

Pierwsza partia rozpoczęła się fatalnie dla gości (19:12), ale pojawienie się na parkiecie Wojciecha Ferensa sprawiło, że bielski zespół na chwilę wrócił do gry. Ostatecznie set padł łupem miejscowych, którzy dobrą grę prezentowali do połowy drugiej partii. Obraz meczu zaczął się zmieniać za sprawą  ataków Jose Luisa Gonzaleza i Siergieja Kapelusa. Potężny atak przyjmującego doprowadził do remisu.

Prawdziwym popisem w wykonaniu bielszczan była trzecia odsłona, wygrana przez siatkarzy Piotra Gruszki w ekspresowym tempie. Jeszcze w czwartym secie gdańszczanie zdołali wyrównać, ale tie-break należał do gości.

Najwięcej punktów dla BBTS-u zdobyli: Gonzalez (24 pkt) i Kapelus (20 pkt). MVP wybrany Bartłomiej Neroj.

LOTOS Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (28:26, 22:25, 10:25, 25:23, 11:15).

BBTS: Polański, Neroj, Gonzalez, Buniak, Kapelus, Kwasowski, Dębiec (libero) oraz: Ferens, Sobala.