Jak podaje strona klubowa siatkarzy BBTS, podopieczni Janusza Bułkowskiego w bardzo nietypowy sposób przygotowują się do fazy play-off. Bielszczanie ćwiczą na skoczni w Wiśle.

Jak mówi Michał Stanisławski ze Szkoły Narciarskiej Stanisławski, trening na nartach ma bardzo dużo zalet. - Najistotniejsza jest motoryka, którą szlifujemy. Zawodnicy ćwiczą koordynację ruchową, która w siatkówce jest bardzo ważna - dodaje instruktor. Dodatkowym ćwiczeniem będą zajęcia na skoczni narciarskiej. W najbliższych dniach siatkarze odbędą treningi w Wiśle na obiekcie im. Adama Małysza. Prowadzącym zajęcia ma być Piotr Żyła, reprezentant Polski w tej dyscyplinie. Bielszczanie do spotkań ze Ślepskiem będą stosować specjalistyczną dietę opartą na pieczywie z bananem. Taka forma odżywiania ma wydatnie wpłynąć na dyspozycję podopiecznych Janusza Bułkowskiego w rozpoczynającej się w sobotę fazie play-off, w szczególności na wysokie loty w blokowaniu przeciwników.

Pierwsze spotkanie z ekipą z Suwałk siatkarze BBTS rozegrają w sobotę w hali przy ul. Bratków 6 o godz. 17.00. Drugi mecz dzień później o tej samej porze. Trzecie spotkanie rozegrane zostanie na wyjeździe 13 kwietnia.

bak