Do bielskiego trzecioligowca dołączyli już formalnie dwaj gracze występujący ostatnio w Beskidzie Andrychów. 26-letni pomocnik Łukasz Rupa i jego o dwa lata młodszy brat Dawid.

Obaj są wychowankami Stanisławianki Stanisław Dolny, obaj także nabierali w juniorskich czasach piłkarskich szlifów w zabrzańskim Gwarku. Występujący na boisku w drugiej linii starszy z braci ma w swoim futbolowym CV także występy w barwach Górnika Zabrze, Okocimskiego Brzesko, Kalwarianki i Orła Balin. Od dwóch lat grał dla trzecioligowego Beskidu - podaje strona klubowa bielszczan.

Z kolei młodszy z braci ma za sobą występy  m.in. w Cracovii (Młoda Ekstraklasa), Kolejarzu Stróże i Górniku Libiąż. W trzecioligowcu z Andrychowa występował przez półtora roku, a w rundzie jesiennej bieżącego sezonu pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Obaj piłkarze powinni stanowić znaczące wzmocnienie przednich formacji Rekordu.

Łukasz Rupa trafił do bielskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego, z kolei Dawid został wypożyczony na rundę wiosenną bieżącego sezonu. Obaj mają już za sobą dwa występy w sparingowych spotkaniach.

db