W ostatnich dniach podpisał kontrakt z bialską Stalą, ale z zespołem trenował już podczas obozu. - Chciałbym jak najwięcej grać. Naszym celem jest awans - mówi Wojciech Szumilas.

- Muszę przyznać, że jak na trzecią ligę w klubie widać bardzo profesjonalne podejście. Treningi również są profesjonalne i to bardzo mi się podoba. Jeśli chodzi o kolegów z drużyny, to z każdym dniem czuję się tutaj lepiej. Dużo dał mi oczywiście obóz, bo mogłem lepiej wszystkich poznać. Wcześniej znałem tylko Adama Paletę, z którym chodziłem do jednej klasy w szkole średniej. Podczas obozu byłem w pokoju również z Mariuszem Sobalą, więc i jego poznałem lepiej - mówi 19-letni pomocnik.

Wypożyczony na pół roku z GKS-u Tychy piłkarz jasno określa cel drużyny przed startem rundy wiosennej. - Celem jest awans. To przede wszystkim. Jeśli chodzi o mnie to chciałbym grać jak najwięcej, zaliczać jak najwięcej asyst i strzelać jak najwięcej goli. Wiem, że rywalizacja będzie ciężka, ale jestem na to przygotowany - przyznaje ostatni nabytek bialskiej Stali.

db