We wtorek odwołana została weekendowa kolejka rozgrywek trzecioligowych. Co z IV ligą? Decyzja może być tylko jedna. Na Podbeskidziu śniegu jest zbyt wiele. Sprawdziliśmy...

- Na murawie leży ponad 50 centymetrów śniegu, a na noc zapowiadają kolejne opady - mówił wczoraj popołudniu w rozmowie z nami prezes Drzewiarza Jasienica, Mirosław Łaciok. W Żywcu zawodnicy Górala nim rozpoczeli trening na orliku, musieli usunąć z płyty zwały śniegu. - Trwało to jakieś 45 minut. Mieliśmy po prostu trening... siłowy - śmiał się trener Maciej Mrowiec. Równie źle wyglądała we wtorkowy wieczór płyta boiska na obiekcie Rekordu w Cygańskim Lesie. - Na murawie jest sporto śniegu, ciężko widzimy granie w ten weekend - mówił Mateusz Żyła, który dodał, że powoli wszystkim brakuje spotkań o stawkę.

Kolejne decyzje Wydziału Gier przy ŚlZPN zapadną najprawdopodobniej w czwartek. W przypadku kolejnego odwołania kolejki niewykluczone jest przedłużenie sezonu do końca czerwca, podobnie jak miało to miejsce w III lidze. Zagrożona kolejnym odwołaniem jest także 17. kolejka sezonu przełożona na środę 10 kwietnia (rozegrano tylko dwa mecze).

bak