Podobnie jak w rozgrywkach siatkarskich również zawodnicy futsal ekstraklasy mogą odłożyć na bok wyniki rywalizacji w fazie zasadniczej i przystąpić do decydującej walki o pozycję w lidze.

To nie były dwie najlepsze rundy w wykonaniu biało-zielonych. "Rekordziści" ostatecznie fazę zasadniczą sezonu futsal ekstraklasy ukończyli na siódmej lokacie i w pierwszej fazie play-off spotkają się z Gattą Zduńska Wola. Tegoroczne rozgrywki odbywać będą się jednak w nieco innej formule. Zespoły, które uplasowały się na miejscach 1-4, potrzebują zaledwie dwóch wygranych do dalszego awansu. Drużyny niżej notowane wygrać będą musiały trzykrotnie. Tym bardiej przed ekipą z Cygańskiego Lasu bardzo trudne zadanie.

Zwłaszcza, że niedzielny rywal bielszczan ma coś do udowodnienia. W ub. sezonie obie drużyny stoczyły bój o brązowy medal mistrzostw Polski z którego zwycięsko wyszedł zespół Andrea Bucciola. W tegorocznych rozgrywkach ligowych na wyjeździe lepszy okazał się zespół Gatty (6:4), z kolei w Bielsku-Białej triumfowali gospodarze (5:2). Pierwsze spotkanie rundy play-off rozegrane zostanie w niedzielę w hali przy ul. Startowej 13.

bak