Od niedzieli obiekty Rekordu stały się miejscem skoszarowania futsalowej reprezentacji Polski. W kadrze biało-czerwonych znalazło się dwóch przedstawicieli bielskiego klubu.

W dniach 18-21 marca w Krośnie Polacy postarają się wykorzystać atut własnego obiektu w konfrontacji z zespołami narodowymi –-Białorusi, Finlandii oraz aktualnymi mistrzami Europy - Włochami. Bezpośredni awans do przyszłorocznego czempionatu w Serbii wywalczy tylko zwycięzca turnieju. Ekipa z drugiego miejsca powalczy o kwalifikację w barażowym dwumeczu. Od kilku dni kadra Polski przygotowuje się do zawodów pod okiem selekcjonera Andrea Bucciola w Cygańskim Lesie.

Jak pisze oficjalna strona klubowa Rekordu, nie jest tajemnicą, iż zgrupowanie kadry odbywa się na obiekcie w Bielsku-Białej głównie za sprawą tutejszej nawierzchni boiska. Na najnowocześniejszej w kraju wykładzinie, przystosowanej do gry w futsal, na co dzień trenują i rozgrywają mecze ligowe zawodnicy ekipy mistrza kraju. Dzięki uprzejmości prezesa Rekordu - Janusza Szymury, na niej stoczą swoje boje eliminacyjne z Białorusią, Finlandią i Włochami nasi reprezentanci.

W kadrze znalazło się miejsce dla dwóch zawodników mistrza Polski - Bartłomieja Nawrata i Artura Popławskiego.

db