Na zaproszenie organizatorów - czeskiego klubu Kosatky - wyjechali do Karviny zawodnicy Nowego Klubu Pływackiego. Bielszczanie wzięli udział w mitingu "Pływanie na granicy?.

Uczestnikami imprezy byli pływacy z dziesięciu klubów czeskich, sześciu polskich i jednego ukraińskiego. Grupa dziewięciorga bielskich pływaków z powodzeniem rywalizowała w kategorii 11-13 lat. Wszystkie swoje starty uwieńczyła ceremonią wręczenia nagród Natalia Działkowska. Dwunastolatka zdobyła 2. miejsce na 100 m stylem klasycznym i trzy razy przypłynęła jako trzecia na 200 m stylem klasycznym, 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym. W tej ostatniej konkurencji stanęła na pudle razem ze swoją klubową koleżanką Katarzyną Kołodziej, która odebrała dyplom zwycięzcy.

Na najwyższym stopniu podium Katarzyna stanęła również po wygranej na 200 m stylem zmiennym, a start na 100 m stylem motylkowym przyniósł jej miejsce drugie. Miłe chwile przeżyli również bielszczanie po wyścigach na 50 m i 100 m stylem klasycznym, gdzie odpowiednio Mateusz Krystyniak i Jakub Łątka cieszyli się zdobyciem trzeciej pozycji. Start w Karvinie oprócz walorów sportowych przyniósł również trenerowi Ryszardowi Nowakowi możliwość zapoznania się ze sposobami pracy czeskich klubów, których przedstawiciele dzielili się swoimi doświadczeniami w ramach krótkiego seminarium.