Zaledwie seta w dwumeczu z MKS Tauron Dąbrowa Górnicza ugrały w weekend siatkarki BKS Aluprof. Podopieczne Wiesława Popika powalczą o trzecią lokatę mistrzostw Polski.

Pierwsza partia czwartego spotkania, którego stawką był awans do finału play-off OrlenLigi przebiegał pod dyktando gospodyń. Dąbrowianki seriami traciły punkty w tej partii spotkania i ostatecznie poległy w premierowym secie do 19. Co ciekawe porażka na otwarcie niedzielnej rywalizacji pozytywnie wpłynęła na zawodniczki MKS Tauron, które już w drugim secie odrobiły stratę i doprowadziły do wyrównania. Nieco bardziej zacięty przebieg miał set numer trzy. Początek rywalizacji należał do bielszczanek, które szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Wraz z biegiem seta coraz lepiej radziły sobie jednak dąbrowianki, które zwyciężyły do 21.

Czwarta partia pojedynku była niemniej wyrównana od pozostałych. Na drugą przerwę techniczną z przewagą dwóch "oczek" schodziły brązowe medalistki ub. mistrzostw Polski, które do końca seta pozwoliły BKS Aluprof ugrać jedynie dwa punkty. W rywalizacji do trzech zwycięstw siatkarki z Dąbrowy Górniczej wygrały 3:1.

Autorem zdjęć jest Rafał Rusek.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:19, 17:25, 21:25, 16:25)
BKS Alurpof: Pelc, Sieczka, Wołosz, Bergrova, Cella, Horka, Sawicka (L) oraz G. Wojtowicz, Szymańska, Łyszkiewicz, M. Wojtowicz.