W bielskim klubie Enjoy odbył się kolejny turniej z cyklu "Enjoy Squash Cup" pod patronatem Polskiej Federacji Squasha. W zawodach wystartowała rekordowa ilość uczestników.

Na otwarcie w piątek wieczorem wystąpili seniorzy, wśród których gościliśmy dwie rakiety z TOP 15 krajowego rankingu: Marcina Kozika (#11) - byłego mistrza Polski oraz Kubę Wasilewskiego (#15), który uczestniczy również w rozgrywkach ligowych Volvo Squash League w klubie Enjoy - największe lidze squasha w Polsce. Turniej seniorski został rozegrany w piątkowy wieczór, juniorzy rywalizowali w niedzielę.

W turnieju seniorskim udział wzięło udział 46 zawodników i zawodniczek z czego sporą część stanowili gracze przyjezdni z Krakowa i Śląska. W turnieju OPEN (dostępnym dla wszystkich posiadających licencję PFS) zwyciężył zabrzanin Kuba Wasilewski - aktualnie plasujący się na czternastym miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji zawodników. Pokonał Marcina Kozika - byłego reprezentanta kadry Polski, aktualnie #11 w polskim rankingu - w stosunku 3:1. Trzecie miejsce zajął Tomasz Bolechała - zawodnik z Krakowa (ranking #38). Bielszczanin Krzysztof Pietras zajął czwarte miejsce.

W turnieju damskim najlepsza okazała się Jola Kapica, dla której był to pierwszy wygrany turniej w karierze. Drugie miejsce przypadło Marii Jarzembowskiej, a trzecie miejsce zajęła Lucyna Kręcichwost.

W niedzielę rozegrany został turniej juniorski w kat. U11 i U13 lat. Najlepszym z młodszej kat. wiekowej ponownie okazał się Oliwier Fojtuch, który po raz drugi z rzędu pokonał Magdę Szewczyk - tym razem w trzech setach 3:0. Turniej poniżej lat 13 wygrał wychowanek klubu Enjoy Kajetan Lipski pokonując w zaciętym pojedynku Nataniela Hernasa także z bielskiego klubu wynikiem 3:2. Trzecie miejsce pojechało do Zabrza z Aleksandrem Kozikiem, którego tata był finalistą piątkowego turnieju seniorów.

Klub Enjoy w dniach 13-14 lutego będzie gospodarzem turnieju juniorskiego najwyższej rangi rozgrywanej w sezonie (kategoria A - PFS), a w sierpniu tego roku rozgrywane w bielskim klubie będą Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów.

Więcej informacji o turnieju znajduje się na profilu facebookowym klubu.