W centrum handlowym Gemini Park w środowy wieczór odbyła się prezentacja zespołu Podbeskidzia Bielsko-Biała przed rundą wiosenną piłkarskiej ekstraklasy. Nastroje podczas prezentacji były bardzo bojowe.

Prezentację po raz drugi poprowadził Bożydar Iwanow, znany dziennikarz telewizji Polsat. Jako pierwszy głos zabrał prezes klubu, Wojciech Borecki. Sternik "Górali" zapewniał, że wierzy w utrzymanie zespołu w ekstraklasie, a ostatnie zmiany i wyniki spotkań sparingowych Podbeskidzia napawają optymizmem. - Mieszanka rutyny i młodości może jednak przynieść teraz efekt. Wierzę w utrzymanie tej drużyny - mówił.

Kolejno na scenie pojawił się Dariusz Kubicki. Szkoleniowiec drużyny w bardzo bojowym nastroju zapowiadał, że zrobi wszystko by drużyna utrzymała się w ekstraklasie. - Przysięgam, że zrobimy wszystko by się utrzymać. Każdy mecz będzie dla nas finałem Ligi Mistrzów. To ma być bardzo zdyscyplinowana drużyna, która gra z sercem, a oglądanie jej jest przyjemnością. Miernoty nie akceptuję - dodał.

Na koniec głos zabrał kapitan "Górali" Marek Sokołowski, który podobnie jak poprzednicy zapowiadał zażartą walkę o utrzymanie. - Jak będziemy prowadzić 2:0, to nie wychodźcie ze stadionu. Strzelimy trzecią bramkę. Następie prezydent miasta Jacek Krywult wraz z prezesem Boreckim wręczyli koszulki nowym piłkarzom. Podczas uroczystej prezentacji zabrakło jedynie Luki Gusicia.

Fot. Krzysztof Dzierżawa/TSP

bak