W miniony weekend w klubie squasha Enjoy odbył się turniej juniorski Enjoy Squash Junior Open 2016. W turnieju udział wzięła prawie setka najlepszych zawodników z całej Polski.

W bielskich zawodach wystartowała cała plejada zawodników, która reprezentowała jedenaście kategorii wiekowych - począwszy od najmłodszych graczy, czyli tych którzy nie ukończyli dziewiątego roku życia, do najstarszych osiemnastolatków. Był to turniej rozgrywany pod patronatem Polskiej Federacji Squasha, jedyny tak wysokiej rangi w tym sezonie w województwie Śląskim.

Zawodnicy bielskiego klubu Enjoy wywalczyli w sumie cztery medale: złoto w dwóch kategoriach OU17 i OU19 zdobył Maksymilian Wielgus, który w finale OU19 pokonał bielszczanina Mateusza Szewczyka, któremu przypadło srebro. Z kolei Kajetan Lipski zwyciężył w kategorii OU13, a Nataniel Hernas ukończył tą kategorię na trzeciem miejscu.

Enjoy to największy klub squasha w regonie. Bielski klub będzie organizatorem Mistrzostw Świata Juniorów w sierpniu tego roku.

Partnerem medialnym turnieju jest portal bielsko.biala.pl.