W ubiegły weekend w bielskim klubie squasha Enjoy odbył się już siódmy turniej squasha z cyklu "Enjoy Squash Cup" rozgrywany pod patronatem Polskiej Federacji Squasha (PFS).

Był to pierwszy turniej w historii klubu z najwyższą rangą przyznawaną przez Polską Federację Squasha turniejom regionalnym - tzw. "B0”. Tak wysoka ranga turnieju wynikała z bardzo silnej obsady. W turnieju wzięli udział m.in. Pavel Sladecek, który na swoim koncie ma tytuł mistrza Czech oraz najlepszy zawodnik w ogólnopolskim rankingu Przemysław Atras, który na co dzień trenuje w podkrakowskim Zabierzowie.

Taki też był finał, który zakończył się na korzyść gościa z Czech. Atras stracił kilka gemów we wcześniejszych meczach dochodząc do finału, w tym najcięższy jego mecz z Przemysławem Dróżdżem w ćwierćfinale, który był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 3:2. Atrasowi sił na finał tym razem nie starczyło i poległ ze Sladeckiem 0:3. Trzecie miejsce zajął Kuba Wasilewski, zawodnik bielskiej ligi Volvo Squash League rozgrywanej również w klubie Enjoy - największej ligi squasha w Polsce. W turnieju OPEN łącznie wzięło udział 38 zawodników.

W turnieju kobiet zwyciężyła Lucyna Kręcichwost przed Agnieszką Wierą i Anią Gasentzer. Odbył się również turniej dla juniorów w kat. poniżej 11 lat. Zawody wygrał Oliwier Fojtuch, który w finale pokonał Sebastiana Płonkę 3:1, trzecia była Magda Szewczyk.

Więcej informacji o turnieju znajduje się na profilu facebookowym klubu.