Starcie Rekordu z Drzewiarzem Jasienica zapowiada się zdecydowanie najciekawiej dla kibiców piłkarskich w regionie. O punkty powalczy również Góral Żywiec i czechowicki MRKS.

Pojedynek w Cygańskim Lesie zapowiada się niezwykle ciekawie, ze względu na fakt konfrontacji dwóch drużyn z Podbeskidzia. Ponadto trener jasieniczan swoje pierwsze kroki w roli szkoleniowca stawiał w roli opiekuna futsalowej drużyny biało-zielonych, a w ub. roku odebrał "rekordzistom" marzenia o awansie prowadząc LKS Czaniec. Teraz Marcin Biskup na Startowej pojawi się w roli szkoleniowca Drzewiarza, który na inaugurację poległ w starciu z Góralem Żywiec i wciąż plasuje się w dole tabeli.

Niezbyt udany start w Pszczynie zaliczyli również gospodarze sobotniego spotkania, którzy tylko zremisowali z Iskrą. Wspomniany już wcześniej zespół z Żywca będzie bronić tytułu lidera rozgrywek w konfrontacji z niewygodnym AKS-em Mikołów, a MRKS Czechowice-Dziedzice u siebie podejmie Jedność Przyszowice i powalczy o pierwszą wygraną w sezonie.

Pauzować będzie Wisła Ustronianka, która swój pojedynek w ramach tej serii spotkań rozegrała i poległa 0:4 z Fortecą Świerklany.

17. kolejka spotkań IV ligi gr. II:
MRKS Czechowice-Dziedzice - Jedność Przyszowice 15.00
Rekord - Drzewiarz Jasienica 17.00
Góral Żywiec - AKS Mikołów 17.00
Forteca Świerklany - Wisła Ustronianka 4:0
GTS Bojszowy - Nadwiślan Góra 17.00
Unia Racibórz - GKS Jastrzębie 17.00
Iskra Pszczyna - Polonia Marklowice 17.00

bak