- Majowy termin oddania trybuny północnej jest nierealny - informuje Tomasz Ficoń rzecznik bielskiego Ratusza. Wszystko przez elementy poliwęglanowe, które mają pokryć dach.

Prace na trybunie północnej Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej są już bardzo zaawansowane. Nie ma jednak możliwości by pierwszy etap inwestycji został oddany o czasie. - Wykonawca zakończył już prace przy konstrukcji żelbetowej oraz konstrukcji dachu. Do wykonania pozostały jeszcze: ścianki działowe, zaplecze energetyczne oraz pokrycie dachu elementami poliwęglanowymi. Problem jest jedynie z tym ostatnim elementem - informuje rzecznik prasowy bielskiego Ratusza. -  W okresie pomiędzy rozstrzygnięciem przetargu, a realizacją inwestycji zmieniły się przepisy dotyczące wykorzystania poliwęglanu trzeba było wystąpić do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej z wnioskiem o uzgodnienie tej kwestii.

- Głównie z tego powodu majowy termin oddania trybuny północnej jest nierealny. Nie powoduje to jednak opóźnień w realizacji całej inwestycji i nie będzie miało wpływu na przystąpienie klubu do procesu licencyjnego - dodaje Ficoń. W ostatnich dniach obiekt był wizytowany przez przedstawicieli PZPN. Wszystko z powodu procesu licencyjnego na sezon 2013/14.

Fot. um.bielsko.pl

bak