PZPN wesprze finansowo kluby, w których grają młodziezowcy. W klasyfikacji drużyn stawiających na wychowanków i młodzieżowców Podbeskidzie jest drugie... od końca.

Pro Junior System został napisany przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Celem programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. W programie biorą udział kluby ekstraklasy oraz pierwszej i drugiej ligi. Wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy młodzieżowców i wychowanków w drużynach seniorskich klubów, którym będą przyznawane punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku. Szczegóły systemu dostępne są tutaj.

Im więcej punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. PZPN będzie gratyfikował finansowo najlepsze drużyny w rozgrywkach na szczeblu centralnym. I tak, w pierwszej lidze do pozyskania w ten sposób jest 4,5 mln zł. Po sześciu kolejkach pierwszej ligi na ostatniej premiowanej pozycji sklasyfikowane było Podbeskidzie, które za piąte miejsce w rankingu otrzymałoby z PZPN pół miliona złotych.

Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda po kolejnych pięciu spotkaniach. Okazuje się, że Podbeskidzia jest na drugiej pozycji... od końca. Za bielskim klubem plasuje się Górnik Zabrze, a więc drugi spadkowicz z ekstraklasy.

Foto: TSP

db