Piłkarze bialskiej Stali rozpoczęli treningi przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017. Z zespołem pożegnało się dwóch zawodników, ale w klubie pozostaje trener Rafał Górak.

- Wcześniej każdy z zawodników trenował indywidualnie, aby do wspólnych zajęć wrócić w dobrej formie - mówi trener bielszczan Rafał Górak. Pod koniec pierwszego tygodnia treningów piłkarze bialskiej Stal sprawdzą się w sparingu z RKS Grodziec, który rozegrany zostanie na boisku przy ul. Młyńskiej. Plan meczów kontrolnych uległ lekkim modyfikacjom, ale niezmienne jest to, że bielszczan czeka sporo gier.

- Uważam, że przerwa jest tak długa, że trzeba grać jak najwięcej. Mamy dużo czasu, więc powinniśmy nie tylko wypracować odpowiednią formę, ale także sprawdzić się w warunkach meczowych. Dzięki temu zbierzemy sporo materiału, po którego analizie będziemy mogli wysunąć odpowiednie wnioski - twierdzi opiekun BKS Stal. W planach drużyny jest także obóz przygotowawczy, który odbędzie się w obiektach klubu. Podczas obozu (21-28 stycznia) bielszczanie zagrają trzy sparingi: z GKS Jastrzębie, Piastem Gliwice II i Ruchem Radzionków.

Pewne jest, że w barwach bialskiej Stali nie zagrają już Damian Furczyk i Krystian Dudała. - W okresie przygotowawczym będziemy sprawdzać młodych piłkarzy, którzy spełniają wymóg młodzieżowca. Na pewno któryś z nich trafi do naszego klubu - twierdzi trener Górak.

Foto: Bart Foto Sport

db