W weekend reprezentacja Polski w amp futbolu zainaugurowała sezon od dwóch wygranych z Włochami. Do sukcesu w znaczący sposób przyczynili się zawodnicy Kuloodpornych Bielsko-Biała.

W sobotę biało-czerwoniwygrali 2:0, a w niedzielę poprawili skuteczność, zwyciężając 5:1. Cztery trafienia zanotował Bartosz Łastowski. Zawodnik sprowadzony w tym sezonie do Bielska-Białej ze Szczecina został wybrany najlepszym zawodnikiem Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2016. Jedną bramkę dołożył Mariusz Krzempek, dla którego było to pierwszy gol w biało-czerwonej koszulce. Bramkarzem reprezentacji Polski jest Łukasz Miśkiewicz, czyli kolejny zawodnik klubu z Bielska-Białej.

Do Włoch wraz z kadrą seniorską poleciało czterech juniorów z Polski, którzy mieli okazję potrenować wraz z włoskimi rówieśnikami. Dwóch spośród nich to zawodnicy bielskich Kuloodpornych, 13-latkowie Jacek Konieczny oraz Oskar Salamon.

Dobra forma naszych zawodników cieszy tym bardziej, że 22 kwietnia w Płocku rozpocznie się kolejny sezon Amp Futbol Ekstraklasy. Miesiąc później na stadionie przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej Kuloodporni zorganizują turniej Mistrzostw Polski, na który przyjedzie m.in. zespół z Hoffenheim, który jest ampfutbolową sekcją zespołu występującego w Bundeslidze.

Jeśli Fundacja Kuloodporni zdobędzie odpowiednie środki finansowe, to w roku 2017 w Bielsku-Białej odbędzie się także dwudniowe zgrupowanie piłkarskie dla niepełnosprawnych dzieci z całej Polski.

db

Foto: Bart Foto Sport