W siatkarskiej ekstraklasie trwają mecze o miejsca w końcowej tabeli. W najbliższy wtorek pierwsze spotkanie o trzynastą lokatę rozegra BBTS. Rywalem siatkarzy będzie Effector KIelce.

Na podsumowanie występów bielskich siatkarzy z pewnością przyjdzie jeszcze czas. - Chcemy zakończyć sezon pozytywnym akcentem i na pewno będziemy chcieli zrewanżować się kielczanom za dwie porażki w trakcie fazy zasadniczej - mówi libero Przemysław Czauderna. Bielski zespół pod dowództwem Rostislava Chudika do rywalizacji przygotowywał się w hali Victoria przy ul. Bratków. Do hali pod Dębowcem bielszczanie wrócą w dniu pierwszego spotkania z Effectorem we wtorek (początek meczu o godz. 18.00).

Rywalizacja będzie obejmować dwa mecze. Zwycięstwa i porażki są punktowane tak samo jak w ligowych meczach, tj. trzy punkty w przypadku wygranej 3:0 lub 3:1, dwa punkty w przypadku wygranej 3:2 i jeden punkt za przegraną 2:3. Jeżeli po drugim meczu stan punktów jest remisowy rozgrywany zostaje tzw. złoty set, który wyłoni ostatecznego zwycięzcę.

Rewanż w Kielcach odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia o godz. 18.00.

Foto: BBTS

db