Michal Siedler wzmocnił zespół mistrzów Polski. Czech jest futsalową gwiazdą w swoim kraju i z pewnością będzie dużym wzmocnieniem siły bielskiego klubu.

Dwa minione sezony nowy nabytek Rekordu spędził w mistrza Węgier - Raba ETO Győr, z którym występował na europejskich arenach. W swoim dorobku Michal Seidler ma występy w reprezentacji Czech oraz grę w mistrzostwach Europy oraz Świata. W latach 2013-15 trzykrotnie z rzędu, wybierany był najlepszym zawodnikiem futsalowym w swoim kraju.

Siedler trafił do klubu mistrza Polski jako wolny zawodnik. Z bielskim klubem związał się trzyletnią umową. - Świetny zawodnik, może zagrać na lewym skrzydle, na pivocie, strzela bramki z obu nóg. Jest to ewidentne wzmocnienie naszej ekipy, jest gwiazdą czeskiej reprezentacji i futsalowcem, którego nie trzeba specjalnie reklamować. Mam nadzieję, że doda siły, jakości i kolorytu naszej drużynie. Liczę, że będzie nam przydatny na europejskich arenach, nie tylko w preeliminacjach, bo nasze aspiracje sięgają wyżej - mówi trener Andrzej Szłapa.

Foto: BTS

db