W czwartek na stadionie lekkoatletycznym "Sprint" bielskiej dzielnicy Wapienica odbędzie się bieg z gwiazdami sportu. Na bieżni pojawią się Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

Każda impreza z cyklu Waterrr Run rozpoczyna się od biegu integracyjnego, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy wydarzenia - uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To rozgrywane na dystansie około kilometra zawody, w których nie mierzy się czasu, każdy jest zwycięzcą, a na czele stawki biegną i dyktują tempo zaproszone gwiazdy sportu. W Bielsku-Białej będą to m.in. Paweł Januszewski (biegi na 400 metrów przez płotki) i Sebastian Chmara (siedmiobój), którzy zdobywali dla Polski medale najważniejszych imprez lekkoatletycznych. 

- Ideą akcji jest przekazywanie dzieciom zdrowych nawyków od najmłodszych lat - mówi Paweł Januszewski, współorganizator biegowego cyklu. - Łączymy zabawę z rywalizacją lekkoatletyczną i pokazujemy jak czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. Bardziej od wyniku liczy się sama radość z uczestnictwa. Aktywne dziecko to najczęściej zdrowsze i szczęśliwsze dziecko, które z optymizmem patrzy w przyszłość.

W sportowych zmaganiach na stadionie „Sprint” w bielskiej dzielnicy Wapienica weźmie udział blisko tysiąc uczniów i uczennic. Po biegu integracyjnym zostaną rozegrane kolejne konkurencje: wyścigi na 33 m (sprinty i przez płotki) oraz 200 m (indywidualne i sztafety). Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami umilą zawodnikom oraz kibicom występy artystyczne na specjalnie zaaranżowanej scenie. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, a zapisy odbywały się za pośrednictwem szkół. Aktywna zabawa na stadionie przy ul. Jaworzańskiej 120 rozpocznie się w czwartek o g. 9.00 i potrwa przynajmniej do godz. 12.45.

Organizatorem istniejącego od 2011 roku cyklu jest Fundacja Wychowanie przez Sport, a głównym sponsorem - marka Kubuś. We wszystkich zorganizowanych do tej pory biegach bawiło się już ponad 50 tysięcy dzieci. Bielsko-Biała jest już czwartym przystankiem na trasie tegorocznej edycji cyklu Kubuś Waterrr Run. Na początku czerwca w aktywnej zabawie uczestniczyły dzieci ze Szczecina i z Warszawy, a dwa dni przed zawodami w Bielsku-Białej Waterrr Run odwiedzi Kraków. Już we wrześniu odbędą się imprezy w Łodzi (12.09) oraz Bydgoszczy (19.09).

db