Wiaczesław Tarasow będzie przyjmującym BBTS. 29-letni Rosjanin ostatnio występował w barwach Lokomotivu Nowosybirsk, z którym zdobył brązowy medal Superligi.

Urodzony w Sankt Petersurgu przyjmujący mierzy 202 cm wzrostu. W swojej karierze grał w m.in. Lokomotivie Izumrud Jekaterynburg czy Dagestan Makhachkala. - Cieszę się, że będę mógł pokazać swoją grę w innych rozgrywkach, w silnej lidze. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony a przez to osiągnąć jak najlepszy wynik z całym zespołem. Mój ostatni sezon w Rosji uważam za najlepszy w mojej karierze, zdobyłem medal rozgrywek, dotarliśmy do finału pucharu - mówi.

- Teraz jednak chcę iść dalej by rozwijać swoją karierę. Polska liga jest silną ligą w Europie, myślę, że w porównaniu z rosyjską jest doś atletyczna i szybka. Główną różnicą jest sposób organizacji rozgrywek, w Polsce ten poziom jest naprawdę wysoki. To była jedna z niewątpliwych zalet oferty z BBTS, ponieważ chciałem zagrać w kraju, w którym siatkówka jest sportem bardzo popularnym.

Wcześniej bielski klub wzmocnił rosyjski atakujący Oleg Krikun.

Foto: Lokomotiv Nowosybirsk

db