Nie będą mile wspominać wyjazdu do Suwałk piłkarze z Bielska-Białej. Podbeskidzie różnicą trzech goli przegrało z Wigrami i spadło w dolne rejonu pierwszoligowej tabeli.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli miejscowi. Dwie minuty po pierwszym gwizdku w sytuacji sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem znalazł się Mateusz Radecki, który skierował piłkę do bramki. Pół godziny później było już 2:0. Z ponad 20 metrów uderzył Artur Bogusz, a piłka od słupka wpadła do siatki.

W drugiej połowie zamiast kontaktowego gola dla Podbeskidzia w 58. minucie trzecią bramkę zdobyli skuteczni gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na gola zamienił Patryk Sokołowski. W kolejnych minutach groźnie na bramkę Fabisiaka strzelał jeszcze Pylypchuk i Mateusz Spychala.

Wigry Suwałki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (2:0)
Bramki: Radecki (2'), Bogusz (33'), Sokołowski (58')

Wigry: Budziłek - Remisz, Jurkowski, Kościelny, Bogusz (73. Spychala) - Rybicki, Gąska (77. Obst), Sokołowski, Radecki (81. Dadok), Pylypchuk - Klimala.

Podbeskidzie: Fabisiak - Jaroch, Malec, Wiktorski, Magiera - Sobczak, Podgórski, Hanzel, Iliev (46. Sabala, Kozak - Tomczyk (56. Kostorz).