Dobiegł końca ogólnopolski turniej seniorski w ramach cyklu OTK. Zawody odbyły się po raz pierwszy na nowej nawierzchni zmodernizowanych kortów bielskiego klubu tenisowego BKT Advantage.

Zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn wygrali 18-latkowie reprezentujący klub z Bielska-Białej. W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Zajda, która ograła min. aktualną Mistrzynię Polski Katarzynę Wysoczańską. Bardzo dobrze zaprezentowały się też inne nasze zawodniczki. Zosia Podbioł, która zajęła 3. miejsce, Laura Duhl (5. miejsce i urwanie seta Kasi Wysoczańskiej) i Aleksandra Nadajewska (7. miejsce).

W kategorii mężczyzn wygrał wychowanek bielskieg klubu Mikołaj Wrzoł. Wygrana w turnieju umożliwi mut powrót pod koniec roku do pierwszej 20-tki najlepszych seniorów w Polsce. Trzecie miejsce zajął trenujący na naszych kortach Kamil Stach, czwarte nasz grający trener Marek Mrozek. - Gratulacje należą się nowemu czeskiemu trenerowi. Stavros Wawrzos rewelacyjnie przygotował w niecały tydzień naszych zawodników do turnieju - mówi członek zarządu klubu Wojciech Wrzoł. 

Turniej ogólnopolski według takiej formuły był po raz pierwszy rozgrywany na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała. Wybudowanie nowej hali oraz zmodernizowanie starej umożliwi klubowi organizowanie dużych turniejów ogólnopolskich kobiet i mężczyzn kilka razy w roku.


Na zdjęciu: Mikołaj Wrzoł i trener Stavros Wawrzos

 

db