Dwa najbliższe spotkania Podbeskidzia i BBTS odbędą się tego samego dnia o zbliżonej porze. W tej sprawie napisał do nas Czytelnik, który pyta, dlaczego dwa bielskie kluby nie potrafią dobrać terminarza.

Podbeskidzie i BBTS najbliższe spotkanie rozegrają przed własną publicznością w piątek. Oba kluby rozpoczną rywalizację o godz. 18.00 (odpowiednio z Chrobrym Głogów i Espadonem Szczecin). Cztery dni później Podbeskidzie podejmie Stal Mielec (g. 17.30), a godzinę później pod Dębowcem rozpocznie się spotkanie BBTS z Łuczniczką Bydgoszcz. - Kibica mają gdzieś? Czy te kluby są tak bogate, że nie potrzebują wpływów z biletów od kibica, który chętnie wybrałby się na oba mecze? Ręce opadają - napisał do nas sympatyk sportu.

Z pytaniem o niefortunne terminy dwóch najbliższych domowych spotkań zwróciliśmy się do bielskich klubów. - Z BBTS-em zawsze współpracujemy i przy doborze terminów spotkań uwzględniamy wzajemnie swoje mecze. Niefortunny zbieg okoliczności sprawił jednak, że dwa najbliższe mecze ze sobą kolidują. O zmianę terminu meczu na piątek wnioskował zespół Chrobrego, mecz ze Stalą Mielec na wtorek wyznaczyła telewizja Polsat - tłumaczy Marcin Zarębski rzecznik prasowy Podbeskidzia.

Nasz rozmówca dodaje, że przesunięcie terminu pierwszego meczu jest korzystne dla drużyny, ponieważ zespół zyskuje dzień na regenerację. - Trzeba też pamiętać, że zespół czeka daleki wyjazd do Bytowa i przy tak intensywnej końcówce rundy każdy dzień przygotowań do kolejnego meczu jest ważny - mówi Zarębski.

Do sprawy odniósł się również BBTS. - Terminy rozegrania meczów z Espadonem Szczecin i Łuczniczką Bydgoszcz były znane już od dłuższego czasu. Piątkowy mecz z Espadonem będzie transmitowany na żywo w telewizji Polsat Sport, tak samo, jak wtorkowy mecz Podbeskidzia ze Stalą Mielec (w tym wypadku telewizja Polsat podała informację 9 listopada). Te terminy oraz godziny rozpoczęcia spotkań są ustalone przez telewizję i nie można ich zmienić. Mecz z Łuczniczką Bydgoszcz został przełożony jeszcze przed startem rozgrywek - w pierwotnym terminie 21 października z uwagi na zaplanowaną z co najmniej rocznym wyprzedzeniem imprezę - Polską Noc Kabaretową, która odbyła się w hali Pod Dębowcem. Zaproponowaliśmy drużynie z Bydgoszczy nowy termin - 21 listopada, korzystając z okazji, że ta drużyna 18 listopada zagra mecz w Jastrzębiu Zdroju - poinformował prezes klubu Piotr Pluszyński.

bak

Foto: TSP