- Zagraliśmy dobry mecz z Espadonem, teraz potwierdziliśmy to z Łuczniczką - mówi libero bielskiej drużyny Kajetan Marek. BBTS dziś na wyjeździe zmierzy się z ostatnim w tabeli zespołem Dafi Społem Kielce.

- Mieliśmy bardzo ciężki początek sezonu, nikt z nas nie zakładał, że tak źle zaczniemy. Wiadomo, że seria porażek nie sprzyjała pewności siebie na boisku, na szczęście udało się to przełamać. Zagraliśmy dobry mecz ze Szczecinem, teraz potwierdziliśmy to w spotkaniu z Bydgoszczą. Tylko się cieszyć z takiego meczu - nie daliśmy żadnego pola manewru rywalom. Praktycznie od początku narzuciliśmy swój styl gry i dowieźliśmy 3:0 do samego końca - ocenia ostatnie zwycięstwa libero bielskiej drużyny Kajetan Marek.

Co jego zdaniem było kluczowym elementem w odniesieniu wygranej z Łuczniczką? - Myślę, że przede wszystkim świetna gra w bloku [10 punktów zdobytych w tym elemencie - red]. Już od piątku ten element świetnie nam funkcjonował. W tym meczu się to potwierdziło, siatkarze Łuczniczki zostali w pierwszym secie zamurowani, zaczęli plasować, kiwać - niektóre z tych prób kończyły się błędami w ataku. Do tego super broniliśmy - mówi 23-letni siatkarz.

Kolejnym rywalem BBTS będzie w piątek Dafi Społem Kielce (początek o godz. 18.00).

db

Foto: BBTS