Bielscy piłkarze na miesięczne urlopy rozjechali się kilka dni temu. Do zajęć powrócą na początku stycznia. Klub w planach ma dwa zimowe zgrupowania, ale szczegółów brakuje.

W zeszlym tygodniu klub za pośrednictwem strony internetowej poinformował, że piłkarze rozjechali się na urlopy. - Ale nie potrwają one długo. Sztab szkoleniowy Podbeskidzia zaplanował tygodniową przerwę od zajęć, a następnie każdy z zawodników będzie trenował indywidualnie, zgodnie z instrukcjami trenerów, którzy dzięki sport-testerom będą mieli możliwość skontrolowania czy ilość i intensywność treningów była dokładnie taka, jak zakładano - czytamy na stronie klubowej "Górali".

Po przerwie zespół do zajęć wróci 4 stycznia.  Następnie piłkarze przejdą specjalistyczne badania. Co dalej? Nie wiadomo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd klubu planuje dwa zgrupowanie, ale oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie ma. Dlatego poprosiliśmy w spółce o szczegółowy harmonogram zimowych przygotowań pierwszego zespołu Podbeskidzia. - Plan na okres zimowy jest przygotowywany, w odpowiednim momencie zostanie opublikowany na stronie klubu oraz przesłany do mediów jako informacja prasowa - poinformował portal rzecznik klubu Marcin Zarębski.

Jak wyglądają plany innych klubów z regionu? Zgrupowanie na Cyprze zaplanowane ma Ruch Chorzów. Hiszpański kierunek obierze Zagłębie Sosnowiec, a do Turcji wybiera się Raków Częstochowa i katowicki GKS.

bak

Foto: TSP