- Młodzież puka do drzwi pierwszego zespołu i teraz jest idealny moment na to, żeby odważniej na nich postawić - mówi Tomasz Mikołajko w rozmowie z Polsatem Sport. Wywiad jest formą rekompensaty za nieprawdziwą informację podaną przez stację o odszkodowaniu dla Jana Kociana.

Przypomnijmy. Polsat Sport na ok. dwie godziny przed spotkaniem Podbeskidzia ze Stalą Mielec podał informację o rzekomej wygranej Jana Kociana z bielskim klubem w sądzie. Według informacji stacji, na podstawie orzeczenia sądu "Górale" mają wypłacić Słowakowi 400 tys. zł odszkodowania. Wiadomość bardzo szybko obiegła media krajowe i lokalne. Nasz portal kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania zdementował te rewelację w rozmowie z trenerem Kocianem oraz w klubie (zobacz TUTAJ).

Teraz wywiadu portalowi Polsat Sport udzielił prezes Tomasz Mikołajko. Jak informował na spotkaniu z kibicami, to rozmowa udzielona w ramach rekompensaty za tamten artykuł PS. Czytamy w nim m.in., że Jan Kocian dostał należyte odszkodowanie, którego wysokość była ustalona przy zawieraniu kontraktu.

- Temat jest zakończony. Dziwię się, że trener w mediach porusza jeszcze te kwestie, ponieważ to uderza bezpośrednio w jego osobę i niestety w nasz klub również. Wszelkie twierdzenia, według których kontrakt został rozwiązany z winy klubu a trenerowi przysługuje jakiekolwiek dalsze odszkodowanie są bezpodstawne. Klub działał zgodnie z przepisami PZPN - przekonuje Tomasz Mikołajko.

Jakie cele klub stawia sobie na wiosnę? - Chcemy odmłodzić zespół. Budujemy drużynę na przyszłość i planujemy rozstać się ze starszymi zawodnikami. Młodzież puka do drzwi pierwszego zespołu i teraz jest idealny moment na to, żeby odważniej na nich postawić. Jeśli chodzi o cele sportowe, będziemy się skupiać na wygrywaniu kolejnych meczów. Kluby, które awansowały w zeszłym sezonie na półmetku 1. Ligi również nie były w czubie tabeli. Wiadomo, że wystarczy seria trzech, czterech wygranych spotkania i za chwilę można być w czołówce. Osobiście uważam, że mamy naprawdę mocny zespół, który jest w stanie całkowicie inaczej prezentować się na wiosnę - mówił Tomasz Mikołajko. Całość dostępna jest tutaj.

bak