W ramach przygotowań do futsalowych mistrzostw Europy selekcjoner reprezentacji Polski powołał 14 zawodników na zgrupowanie w Pogorzelicy. W przygotowaniach do imprezy udział weźmie trzech graczy Rekordu.

Reprezentacja Polski w ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2018 spotkania się w dniach 13-19 stycznia na zgrupowaniu w Pogorzelicy. Selekcjoner reprezentacji Błażej Korczyński powołał 14 zawodników na styczniowe zgrupowanie. Wśród nich jest czterech zawodników bielskiego Rekordu.

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy w futsalu zostaną rozegrane w Słowenii (impreza odbędzie się w dniach 30 stycznia-10 luty). Grupowymi rywalami Polaków będą reprezentacje Rosji i Kazachstanu. Do ćwierćfinałów mistrzostw awansują tylko po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Kadra na zgrupowanie reprezentacji Polski:
Mateusz Cyman (AZS Uniwersytet Gdański), Robert Gładczak, Tomasz Lutecki, Maciej Mizgajski i Mikołaj Zastawnik (wszyscy Clearex Chorzów), Tomasz Kriezel i Marcin Mikołajewicz (obaj FC Toruń), Dominik Solecki (Lex Kancelaria Słomniki), Sebastian Wojciechowski (Red Devils Chojnice), Norbert Jendruczek (Słoneczny Stok Białystok), Przemysław Dewucki (Piast Gliwice) oraz Michał Kałuża, Michał Kubik i Artur Popławski (wszyscy Rekord).

db

Foto: BTS/P.Mruczek