Po blisko trzech tygodniach odpoczynku do treningów powrócili już zawodnicy mistrzów Polski. W najbliższą niedzielę Rekord zmierzy się we własnej hali z Cleareksem Chorzów.

Dwa dni temu do treningów powrócili zawodnicy lidera futsal ekstraklasy. Czasu na dojście do optymalnej formie jest niewiele, bo już w niedzielę rozpoczyna się runda rewanżowa. Pierwszym rywalem biało-zielonych będzie Clearex Chorzów. Kolejne spotkanie zaledwie pięć dni później z Pogonią '04 Szczecin.

Po dwóch kolejkach w ligowych rozgrywkach nastąpi przerw związana z przygotowaniami reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy (powołania otrzymali Michał Kubik, Michał Kałuża i Artur Popławski). Pozostała część zespołu, uzupełniona kilkoma złotymi medalistami grudniowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20, poleci na Maltę. Na śródziemnomorskiej wyspie biało-zieloni rozegrają dwa spotkania – z mistrzem kraju Luxol St. Andrews i najprawdopodobniej z drugą drużyną Malty Valletta Futsal.

Wyjazd bielszczan to efekt wspólnej inicjatywy Piotra Szymury i chorwackiego trenera maltańczyków - Frane Despotoviča, w ramach której maltański mistrz gościł już w Bielsku-Białej. Teraz przyszedł czas na rewizytę.

db

Foto: BTS/P.Mruczek